Loading...
platinum_vitamin_c_1000mg__d3_1000iu_classics_shtesa_ushqimore_1622643635947
0 përshtypje

POWER HEALTH PLATINUM VITAMIN C 1000MG & D3 1000IU CLASSICS

Suplement ushqimor ne kombinim te Vitamines C dhe D3 e cila prodhohet nga nje proces i vecante, i cili ruan vitaminen C ne micropellet, duke lejuar qe … Lexo më shumë
1 100 lekë njësi
Kodi: 1622643635947
Suplement ushqimor ne kombinim te Vitamines C dhe D3 e cila prodhohet nga nje proces i vecante, i cili ruan vitaminen C ne micropellet, duke lejuar qe ajo te lirohet ngadale deri ne 4-6 ore. Keshtu, efektet e dobishme te vitamines C jane te disponueshme per nje periudhe me te gjate. Vitamina C dhe D3 kontribuojne ne funksionimin normal te sistemit imunitar. Vitamine C: Kontribuon ne mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ . Kontribuon ne formimin normal te kolagjenit per funksionimin normal te eneve te gjakut, kockave, kercit, lekures, gingivave dhe dhembeve. Kontribuon ne metabolizmin energjitik . Kontribuon ne funksionimin normal te sistemit nervor . Kontribuon ne funksionin normal psikologjik . Kontribuon ne zvogelimin e lodhjes. Kontribuon ne rigjenerimin e formes se reduktuar te vitamines E.. Rrit perthithjen e hekurit. Vitamina D3: Kontribuon ne perthithjen / perdorimin normal te kalciumit dhe fosforit . Kontribuon ne nivelet normale te kalciumit ne gjak. Kontribuon ne mirembajtjen e funksionit normal te muskujve, kockave dhe dhembeve. Ka nje rol ne procesin e ndarjes se qelizave. Permbajtja: Vitamin C 1000mg dhe Vitamin D3 1000iu. Perdorimi : Keshillohet 1 tablete ne dite si nje suplement ushqimor. Nuk permban gluten, laktoze, konservante dhe ngjyrues artificiale.
Markë:
Power Health

Specifikime

Lista e përshtypjeve:
Ende nuk janë lënë përshtypje.
Vota:

Jepni përshtypjen tuaj për këtë produkt:

Nuk keni një llogari?Regjistrohu